Przejdź do treści
Jak samodzielnie pozycjonować stronę www?

Jak samodzielnie pozycjonować stronę www?

Pozycjonowanie jest kluczem do zwiększenia widoczności strony www w internecie i co za tym idzie, prężnego rozwoju firmy i rosnącej sprzedaży. Mimo tego, że proces ten z uwagi na jego złożony i skomplikowany charakter, zdecydowanie najbardziej opłaca się powierzyć specjalistom, niektórzy przedsiębiorcy decydują się na samodzielne pozycjonowanie. Jest to jak najbardziej możliwe do wykonania, pod warunkiem, że wiemy jak się za to zabrać. Oto kilka wskazówek, które ułatwią to zadanie!

Na czym polega pozycjonowanie strony www?

Pozycjonowanie ma na celu poprawę widoczności strony internetowej w Google oraz zwiększenie na niej ruchu. Można je zrealizować zarówno we wsparciu profesjonalistów, którymi są agencje SEO, jak i we własnym zakresie. Na to drugie rozwiązanie decydują się głównie firmy poszukujące oszczędności – współpraca z agencją SEO generuje bowiem dodatkowe koszty. Decydując się na samodzielnie pozycjonowanie strony www, warto wiedzieć, jak się za to zabrać, aby nasz wysiłek nie poszedł na marne.

W pierwszej kolejności warto określić słowa i frazy kluczowe, na które będziemy pozycjonowali naszą stronę. Można je wybrać posługując się Planerem Słów Kluczowych Google Adwords. Słowa kluczowe muszą być bezpośrednio związane z działalnością firmy, można także uzupełnić je dodatkiem nazwy miejscowości lub dzielnicy, jeśli zależy nam na pozyskiwaniu klientów z najbliższej okolicy. Pod kątem wybranych słów kluczowych następnie warto prześledzić treści, które już znajdują się na stronie i w razie potrzeby uzupełnić je w nie.

W następnej kolejności warto przeprowadzić audyt strony – m. in. sprawdzić, ile czasu ładują się poszczególne podstrony i wprowadzić usprawnienia w tym zakresie, usunąć ewentualne błędy i niedziałające linki, dostosować stronę pod urządzenia mobilne, a także zadbać o jej przejrzystość i przyjazność dla użytkownika. To wszystko jest istotne w procesie skutecznego pozycjonowania.

Content marketing w pozycjonowaniu strony www

Dobrą praktyką, która jest przydatna w procesie pozycjonowania jest prowadzenie na stronie firmowego bloga. Jest to miejsce, na którym będziemy regularnie publikowali treści związane z prowadzoną działalnością. Artykuły warto publikować regularnie oraz zadbać o umieszczenie w nich słów kluczowych, na które się pozycjonujemy, linków odsyłających do innych treści znajdujących się w serwisie oraz wysokiej jakości grafik. Artykuły powinny mieć określoną długość oraz być przydatne dla czytelników – warto dzielić się w nich swoją wiedzą i doświadczeniem, udzielać klientom praktycznych porad, a także opisywać nowości pojawiające się w ofercie.

Kluczem do sukcesu w pozycjonowaniu jest odpowiednie zaplanowanie działań oraz ich systematyczne prowadzenie. Wymaga to poświęcenia sporo wolnego czasu oraz cierpliwości, gdyż samodzielne pozycjonowanie często wiąże się z nauką na błędach oraz stałym dokształcaniem się w tym zakresie. Nic więc dziwnego, że na pozycjonowanie we własnym zakresie decyduje się obecnie stosunkowo mało firm – większość z nich preferuje bowiem powierzyć pozycjonowanie profesjonalnemu podmiotowi. Agencje SEO to niekwestionowani specjaliści od pozycjonowania, którzy są w stanie przeprowadzić cały proces szybko, sprawnie oraz z gwarancją oczekiwanych rezultatów.

Zarządzaj plikami cookies